Od ekspresu do dobrej kawy

Kuchenne rewolucje folklor Możliwość komentowania Od ekspresu do dobrej kawy została wyłączona 17
Od ekspresu do dobrej kawy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wielu z nas pije kawę nie tylko dlatego, aby dostarczyć sobie odpowiedniej dawki energii, ale przede wszystkim ze względu na jej walory smakowe. Tutaj różnimy się gustami i upodobaniami – jedni zaczynają dzień od tradycyjnego espresso, inni natomiast są zwolennikami spienianego mleka i nie wyobrażają sobie innej kawy niż latte. Niezależnie od rodzaju napoju, na który się decydujemy, mamy w stosunku do niego pewne wymagania. To, czy zostaną one spełnione zależy zarówno od umiejętności baristy lub też naszych, jeśli wykonujemy kawę samodzielnie oraz od tego, jakie ekspresy do kawy nam w tym pomagają.
Kryteria zakupowe

Wybór odpowiedniego urządzenia wcale nie należy do najłatwiejszych i często zastanawiamy się, jakie kryterium jest przy tego typu zakupie najważniejsze. Warto przede wszystkim uwzględnić jego przeznaczenie – inne ekspresy do kawy będą bowiem nadawać się do własnego użytku w warunkach domowych, inne natomiast do gastronomii, czy do firmy, gdzie kawa będzie pita w większych ilościach. Konkretne modele są zaprojektowane w taki sposób, aby zaspokoić dane potrzeby konsumenckie. Ekspresy domowe są zazwyczaj niewielkich rozmiarów, aby mogły idealnie dopasować się do naszych kuchni. Nie jest jednak powiedziane, że mają mniejsze możliwości niż modele przeznaczone dla firm.
Co w przypadku awarii?

Warto pamiętać jednak o tak zwanej złośliwości rzeczy martwych. Najróżniejszego rodzaju sprzęty mogą się zepsuć w najmniej oczekiwanym momencie, dlatego zanim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, powinniśmy zasięgnąć informacji o gwarancji na nasz sprzęt. Większość firm ma w swojej ofercie bezpłatny serwis ekspresów minimalnie przez dwanaście miesięcy od zakupu. Niektóre firmy idą dużo dalej i oferują wiele dodatkowych możliwości – na przykład zastępczy ekspres do kawy na czas trwania naprawy, abyśmy bez przerwy mogli cieszyć się aromatycznym napojem. Wracając jednak do samego zakupu, to podczas wizyty w punkcie, powinniśmy także dowiedzieć się, czy serwis ekspresów danej marki znajduje się w mieście, którym mieszkamy.

Ciekawe wpisy:

Author

Related Articles

http://folklorswojskiejadlo.pl/ - folklor restauracja jastrowie, karczma folklor jastrowie, folklor restauracja, restauracja folklor opinie, magda gessler jastrowie

Search

Back to Top